קידום אתרים ממומן בגוגל

כאשר מדברים על קידום אתר, מוצר או שירות ברשת, מרבית הדעות גורסות כי קידום אתרים ממומן בגוגל הוא הדרך הטובה ביותר להגיע למודעות של הציבור הרחב. באופן הגיוני לגמרי, בצד קידום עסקים בפייסבוק, הפך קידום אתר בגוגל בשנים האחרונות לאחת מהדרכים הבטוחות והיעילות ביותר לזכות בחשיפה רחבה ולבסס את הנראות הרשתית, הנחוצה כיום לכל עסק. אין זה פלא, כי כיום, בשל התבססותה של גוגל כמנוע הקידום המוביל, בין אם בגלישה מהדסקטופ ובין אם בגלישה מהמכשירים הניידים, דווקא קידום אתרים ממומן בגוגל הפך ל-MUST הקידומי לו זקוק כל בעל עסק גדול או קטן. בואו ננסה להבין מדוע זה כך, וכיצד ניתן לנצל עובדה זו לצרכינו העסקיים.

מהי הסיבה לכך כי קידום אתרים ממומן בגוגל הפך לפופולרי כל כך?
בעוד קידום עסקים בפייסבוק נחשב לקליל יותר (כי, לכאורה, מה הבעיה הגדולה, גם למי שאיננו עוסק בכך בצורה מקצועית, לכתוב פוסטים בפייסבוק? או אפילו סוג של מודעה בשפה קלילה?) קידום אתרים ממומן בגוגל נחשב לרציני ומורכב יותר ואף דורש מיומנויות נוספות חוץ ממקלדת, רצון טוב ומעט כסף המוקצה לצרכי הקידום העסקיים. חשיבה זו, מקורה, בעיקר בשוני התדמיתי הבולט בין המדיות השונות - פייסבוק הוא רשת חברתית - עממית, המדברת בגובה העיניים של כולם, בעוד גוגל היא הרצינית, המקצועית, המיושבת יותר בדעתה, ולכן, הפרסום בה, אף הוא, נתפש ככזה. ומי לא היה רוצה קידום עסקי במקום שבו, מצד אחד, כולם רואים אותו (החיפוש בגוגל נחשב לנקודת המוצא לגלישה של מרבית הגולשים), ומצד שני, הוא נתפש כמכובד ורציני?
 
קידום אורגני או ממומן?
אם כן, אחרי שהחלטנו כי קידום אתר בגוגל הוא צורת הקידום היעילה ביותר, נותר רק להחליט בין קידום אתרים ממומן בגוגל לקידום האורגני. וכאן, הדעות חלוקות בין תומכי האורגני לממומן, כשכל אחד מהצדדים מביא טיעונים ויתרונות משמעותיים ליעילות שיטת הקידום בה הוא תומך. חשיפה מוגברת מול תקציב מצומצם, קלות הפעלת המערכת גם למי שאיננו שולט בתחום, וטיעונים רבים נוספים משמשים את כל אחד מהצדדים לצורך תמיכה בגישת הקידום המועדפת עליו. בשורה התחתונה, אם זה מנחם אתכם, ויכוח זה קיים גם בין המקדמים המקצועיים, כך שמומלץ לבחון באופן ספציפי לעסק שלכם את יעילותה של כל אחת מהשיטות, לפני ההחלטה הסופית.

 
 
טלפון: (212) 664-7665     |    דוא"ל:  Mail@Example.com    |     כתובת:  רחוב 123, ישראל 000000