קידום אתרים לעסקים קטנים

קידום אתרים לעסקים קטנים נחשב לאחד מהתחומים האפורים הללו, שאם אינכם חשים על בשרכם את הצורך בו, סביר להניח כי תטעו לחשוב כי אין בו צורך כלל. למרות שכולנו, לכאורה, כבר מודעים לחשיבותו של קידום עסקים באינטרנט, קידום אתר באינטרנט נחשב, באופן מפתיע למדי, גם כיום, לסוג של מותרות, השמור לעסקים הגדולים יותר, אלה אשר עומדים לרשותם התקציב הנדרש ואיש המקצועי ה"נכון" (והיקרן - מיותר לציין?), אבל, למעשה, אין דבר רחוק יותר מן האמת, מכיוון שכמו בתחומים אחרים, דווקא קידום אתרים לעסקים קטנים הוא הקידום ה"רזה", היעיל והמשתלם יותר מבין כל סוגי הקידום, מכיוון שהוא מתחשב מראש בגודלו של העסק. כך שאם אתם בעליו של עסק קטן ובדיוק כרגע מתלבט בסוגיית הרלוונטיות של קידום עבורכם, כדאי לכם להסתכל על העניין מזווית שונה במקצת.

מדוע קידום אתרים לעסקים קטנים פונקציונאלי יותר?
קידום עסקים באינטרנט הוא תורה שלמה בפני עצמה. הוא איננו מתייחס לכל המוצרים, השירותים והתדמיות כאל שווים זה לזה, שכן אם זה היה כך, לא היינו פוגשים קמפיינים שונים, אלא כל הקמפיינים היו שכפול של קמפיין אחד שהצליח (בשינויים מינוריים קלים, כמובן). כך שכל קידום תפור במיוחד לקהל היעד, מופיע במדיות הרלוונטיות למוצר, לשירות או ללקוח, מופיע בתדירות שונה וכד'. אבל, כשאתה גדול יותר ולרשותך עומד תקציב משמעותי יותר, אתה יכול להרשות לעצמך לטעות פה, לעגל פינה שם, לפספס במקצת את קהל היעד במקום השלישי. לעומת זאת, קידום אתרים לעסקים קטנים חייב להיות מדויק יותר, חד יותר, יעיל, במיוחד מכיוון שהעסק בקטן איננו יכול להרשות לעצמו לעבוד בדרך של ניסוי וטעייה (או תהייה).
 
אולי, אם אין לי תקציב, עדיף בכלל לוותר על הקידום?
בשום פנים ואופן לא! קידום אתר באינטרנט מהווה את החלופה הווירטואלית לכרטיסי הביקור הקלאסית והמסורתיים של פעם. הוא ממצב אתכם בתודעת הלקוחות-הגולשים שעדיין אינם מכירים אתכם, ומצד שני, הוא מחזק את הקשר שלכם עם הלקוחות-הגולשים שכבר הינם לקוחות קיימים שלכם. האתר שלכם יכול להוות עבורכם פלטפורמה נפלאה ליצור קשר עם הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים שלכם, לבנות את התדמית שאתם זקוקים לה, להשיג יתרון על המתחרים שלכם בתחום. אין שום סיבה שתוותרו על כל היתרונות הללו, רק כי קידום אתרים לעסקים קטנים נתפש בעיניכם (לגמרי באופן מוטעה) כמשהו הרבה יותר יקר ממה שהוא במציאות!
 
טלפון: (212) 664-7665     |    דוא"ל:  Mail@Example.com    |     כתובת:  רחוב 123, ישראל 000000